FCI - Fédération Cynologique Internationale

Związek Kynologiczny w Polsce

Husse

Oczekujemy szczeniąt / We expect puppies

Z wielką radością informuję, że na koniec grudnia oczekujemy narodzin drugiego miotu collie smooth w naszej hodowli. Badanie USG potwierdziło ciąże Clis.
Ultrasound confirms puppies due at the end of December 2017.


Ojcem szczeniąt jest piękny śniady pies, Clingstone’s Make A Point, przebywający w Czechach a pochodzący z Finlandii. Oczarował mnie swoją atletyczną sylwetką, chęcią współpracy z człowiekiem i energicznym temperamentem. Topi jest doskonałym psem rodzinnym.
Matką szczeniąt jest nasza młodsza suczka CU-CHAORACH CLIS Soroli. Clis miała okazję sprawdzić się w psich sportach; startowała w biegach coursingowych i zawodach treibballowych. Swoje umiejętności potwierdziła zdobywając licencje coursingową oraz zaliczając test instynktu pasterskiego. Jednak najwięcej satysfakcji daje jej praca węchowa; mantrailig, czyli tropienie użytkowe oraz Nosework, czyli detekcja zapachu.
Liczę, że szczenieta z tego skojarzenia odziedziczą po rodzicach piękną budowę oraz wykażą się w przyszłości cechami typowymi dla rasy i sprawdzą się nie tylko na wystawach, ale również jako psy rodzinne i podczas współpracy z człowiekiem w psich aktywnościach.
Rodzice są psami przebadanymi pod kątem chorób genetycznych i wolnymi od CEA i DM.
Więcej informacji o spodziewanym miocie w zakładce Szczenięta.

Ultrasound confirms puppies due at the end of December 2017. See Puppies for more information.